favorites basket
user
ХороскопРосица Димитрова / 4 април 2020

Ведически хороскоп за 4 април

Денят носи жизненост и вдъхновение

изображение: iStock
изображение: iStock
Изгрев на Слънцето: 07:07 ч.
Залез на Слънцето:
19:57 ч.
Изгрев на Луната:
15:21 ч.
Залез на Луната:
05:54 ч. на 5 април
Планета управител на деня:
Сатурн
Лунен ден:
11– и лунен ден
Фаза на Луната:
растяща
Лунно съзвездие (Накшатра):
9.Ашлеша - Ashlesha

Днес е денят на Сатурн

Днес отново е Екадаши според  лунния ведически календар или единадесетият лунен ден след новолунието на 24-ти март. Енергията, която носи Екадаши, се свързва с пречистване и преструктуриране на различни нива в живота ви.

В превод от санскрит Екдаши означава 11 ( „ека“ – едно, „даша“ – десет ). Този ден има специална и интересна роля във ведическата традиция. Природата му се счита за изключително подходяща за освобождаване и разтоварване на тялото, ума, мислите и целия организъм от натрупаните токсини. Всяко намерение и действие, с което осъзнато ще подпомогнете този процес, ще бъде подкрепено от енергията на Екадаши. Може да приложите различни практики за това, най-вече такива, които ви носят лекота и комфорт. Изберете щадящ и подкрепящ  ритъм за тялото и емоциите. Денят носи жизненост и вдъхновение, които ще ви помогнат да подходите с позитивна нагласа към предизвикателствата, както и да осъзнаете, че вашето отношение към нещата определя тяхното въздействие върху вас. Опитайте да бъдете в синхрон с ритъма на Вселената днес.

Луната ще се движи през съзвездие (накшатра) Ашлеша в днешния ден. Съставено е от шест звезди, подредени в кръг и намиращи се в съзвездието Хидра, женска водна змия. Ашлеша означава „сплитащият“ или „оплитащият“. Ашлеша символизира кундалини или змиевидния огън (енергия), който се намира в основата на гръбнака. Когато е активиран, той може да донесе мистични сили и духовно просветление.


 
Росица Димитрова е завършила Московска академия по астрология през 2002 г. Посещавала е Индия няколко пъти, участвайки в различни програми и обучения, както в йога университета в Мунгер, така и в Ашрама/Rikhiapeet. През периода 2008-2010 г. преминава обучение за аюрведичен консултант към Европейска ведическа академия и Аюрведичен център София. Част е от УС „Българско сдружение Аюрведа“ и от УС на БАВА – „Българска Асоциация за Ведическа Астрология“.Преминала е обучение в Джьотиш при Pandit Siva Prasad Tata, сертифицирана като ведически астролог към Institut of Astrological Science в Калкута, Индия.

Росица Димитрова 
rossie@vedapoint.com
Повече за ведическата астрология: www.vedapoint.com
ПОДКРЕПИ НИ

Абонирай се за нашия бюлетин

Не забравяй да се абонираш за нашия бюлетин, който ще те уведомява за активни промоции, нови продукти и случващото се при нас.