favorites basket
user
Любопитно4 ноември 2021

Хелоуин във Виенския зоопарк

Тиквите бяха голямата радост на котешките лемури и гигантските панди

Снимки:© Daniel Zupanc
Снимки:© Daniel Zupanc
В дните преди Хелоуин на котешките лемури и гигантските панди във Виенския зоопарк Шьонбрун беше подготвено празнично меню – задължителните за този празник тикви, съчетани с любимите им храни, съобщиха от Eurocomm.

Някои от животните похапнаха тиквени фенери, а други се забавляваха с тях. За лемурите издълбаните тикви бяха напълнени с нарязани плодове и дори окачени на връв, а това им дава възможност да си поиграят на воля. 


По думите на служителите в зоопарка котешките лемури са много игриви и просто нямат търпение да извадят лакомствата и да се полюлеят на окачените тикви. 



Някои от тях са особено любопитни, забиват глави в тиквата и за нула време се превръщат в страховито тиквено чудовище.


Много по-спокойно е положението при женската панда Ян Ян. Тя внимателно разглежда изненадата си за Хелоуин и след това парче по парче вади лакомствата от оранжевите чудовища. Тиквата е пълна със сочни бамбукови кълнове. 

Главата на чудовището, направено от тиква, има разбира се и коса. Тя е от бамбукови листа, а бамбукът е сред любимите ястия на пандите. Освен това те с удоволствие си хапват различни зеленчуци, например сладки картофи, моркови или чушки, но тиквата не е част от менюто им. 
ПОДКРЕПИ НИ

Още по темата:

Абонирай се за нашия бюлетин

Не забравяй да се абонираш за нашия бюлетин, който ще те уведомява за активни промоции, нови продукти и случващото се при нас.