Застрашава ли работата от вкъщи бизнеса ни?
Как да живеем безопасно в съвременния интернет свят, без да се изолираме от него

Научете как да предотвратите успешно всички атаки към вас и вашата компания. Предпазете служители си от несъзнателни грешки, които може да ви струват скъпо. Направете своята безплатна регистрация за онлайн семинара.
Пандемията ни промени и все повече хора работят от домовете си. Това, че сме в дома си обаче, не трябва да ни прави по-сигурни и спокойни. Защото се оказва, че в собствените си къщи сме най-уязвими от хакерски атаки.
Именно заради незащитената мрежа и устройства в дома ни, нашият бизнес и служители се превръщат в лесна жертва на пиратите в нета. Все повече хора работят с конфиденциална информация от домовете си, ежедневно препращат лични данни или координират плащания от дивана в хола. Нека не изключваме и факта, че децата ни са на онлайн обучение и то често се случва на нашите служебни компютри...
Време е темата за това как можем да се предпазим от новите опасности в мрежата да излезе наяве. Именно затова българската компания за кибер сигурност Аматас в партньорство с едни от най-добрите в света - американската компания KnowBe4, организират семинар на тема “Големите заплахи на работата от вкъщи и социално инженерство” и поставят темата в публичното пространство.
Какви заплахи дебнат вас и работодателите ви? Как да сме спокойни за личните си данни и работните документи при новите условия за работа?
Новите киберзаплахи и техните решения ще бъдат представени от Ана Колард - експерт от KnowBe4, която заема първа позиция в класацията „Woman in Tech” и Борис Гончаров – експерт по киберсигурност и лидер в Аматас.
Темата за социалното инженерство и как уж вълшебно е възможно да се променят нагласите и мисленето ни, също е от голямо значение, предвид все по-голямото количество време, което прекарваме в социалните мрежи. Как точно ни манипулират, докато нищо неподозиращи се разхождаме из нюзфийда си, как без да знаем ежедневно подаряваме личните си данни и как може, без да се изолираме от интернет света, да живеем безопасно в него.
Още по темата:

3 март: Ниагарският водопад ще светне в бяло, зелено и червено
Организаторите препоръчват светлинното шоу да се гледа онлайн

Духовният план е аварийният изход от днешното безумие
Пиесата „План Б" е по действителни истории на хора, минали през ада на наркотиците, алкохола и хазарта

На 17 ноември се открива престижният конкурс Биенале на илюстрацията 2020
Илюстраторка от Списание 8 е сред наградените финалисти

Първата среща на тъмно променя нагласите към хората с увреждания
„Не се страхувам от тъмното, а от това да завися от някого", споделя Дилиян Манолов, незрящ сензорен фотограф

Питър Сейдж: Не съди за себе си по провалите си
Човекът с мисия идва в България в началото на октомври

Супергрупата „Фондацията“ закри 36-ото издание на Аполония с грандиозен рок концерт
Специални гости на събитието бяха Наско Пенев, Звездомир Керемедчиев, Славин Славчев

Най-доброто от „Етюд-и-те на София“ в луксозен фотографски албум
Тази година тържествата по случай 17-и септември започват още от 15-и

Отново хвърчила над Аспаруховския плаж
За осми пореден път човешките мечти от хартия, дакрон и плат ще порят морския бриз

12 компании по пътя на успеха
Пощенска банка подкрепя за втора поредна година програмата за бизнес растеж на Endeavor България

Нека помогнем поне на една жена, жертва на насилие, да посреща слънцето!
Нова инициатива на организацията в защита правата на жените Зонта Интернешънъл