Подкрепете ни!




Събития26 април 2022

Турнето на Dead Can Dance стартира, част от него е и София

Шотландката Астрид Уилямсън подгрява концертите на тандема Брендан Пери и Лиса Джерард по време на обиколката

Турнето на Dead Can Dance стартира, част от него е и София


Европейската обиколка на легендарното дуо Dead Can Dance Europa-2022 стартира от Глазгоу на 7 април. След няколко концерта във Великобритания, артистите потеглиха към централна Европа - Франция, Люксембург, Германия, Холандия и т.н,. а скоро най-после ще ги посрещнем и на Балканския полуостров. На 14 май ги очакваме с нетърпение в зала 1 на НДК, София.

След две години ограничения в провеждането на концерти на живо, интересът към турнето е наистина голям - за доста от локациите билетите са разпродадени седмици преди провеждането им. За шоуто им в София все още могат да бъдат намерени билети на bit.ly/DeadCanDance2022



Завръщането на магнетичния тандем Брендан Пери и Лиса Джерард в България ще бъде с пълнокръвна група музиканти от 7 човека. Формацията ще изпълнява композициите от цялата си забележителна кариера в нови аранжименти:

“За пръв път в живота ми се случва да насоча вниманието си за толкова дълъг период върху това как да изглеждат концертите на групата, знаейки че тази година ще можем да се завърнем на сцената и да представим тази музика на живо. Въпреки че през 2019 г. В Пловдив се получи наистина добър спектакъл, новите ни концерти ще бъдат от много по-висока класа. В момента сме много по-добри. На предстоящото турне ще свирим като хорова група, в хорова хармония. Досега сме го правили само за отделни песни, а този път поне половината от нашия сет ще бъде хорово изпълнение. Ще изпълняваме стара музика, но по нов начин, с акцент върху пеенето. Мисля, че ще ви въздейства наистина силно”, разкри наскоро Брендън При пред Краси Москов в интервю за Z-Rock.
В нова светлина ще чуем и видим композиции, превърнали се в химни на три десетилетия, любими класики от албуми като The Serpent’s Egg (4AD, 1988), Aion (4AD, 1990) и Into The Labyrinth (4AD, 1993), както и излезлите през това хилядолетие Anastasis (2012) и Dyonisus (2018).

Шотландската певица, музикант и текстописец Астрид Уилямсън ще придружава Dead Can Dance по време на повечето дати от турнето. Тя ще открие и големия им концерт в зала 1 на НДК  на 14 май

Астрид Уилямсън става известна през 90-те с групата си Goya Dress. Първият им албум Rooms е продуциран от Джон Кейл, а към днешна дата тя има издадени още осем студийни албума, включително класическата творба Requiem & Gallipoli. В София Уилямсън ще представи актуалния си албум Into The Mountain, издаден само преди няколко месеца. Класически пианист и композитор, талантлив вокалист, музикант и автор, тя има в актива си колаборации с редица изпълнители, между които Джон Кейл, Джони Мар и Бърнард Съмнър (като част от Electronic), Артър Бейкър, Stereophonics, Лео Ейбрахамс, авторът на This Mortal Coil/Hope Blister Иво Уотс-Ръсел и Лиса Джерард.
Присъединете се към официалното фейсбук събитие тук.
„Изкуството е на правилното място в правилното време!“ Събития

„Изкуството е на правилното място в правилното време!“

Тази година фестивалът „Ние сме Виена“ празнува своята петнадесета годишнина

Стартира конкурсът „Хижа на годината” 2023 Събития

Стартира конкурсът „Хижа на годината” 2023

55 номинирани планински обекти в 8 категории ще бъдат подложени на обществено гласуване

Влез в Свещения кръг на женствеността от 12 до 16 юли Събития

Влез в Свещения кръг на женствеността от 12 до 16 юли

Преживей 5 блажени дни, постветени изцяло на женското в теб

Днес е световен ден на пчелите Събития

Днес е световен ден на пчелите

Без тях светът, какъвто го познаваме, ще е обречен

ТийнЩайн – 4-дневен интерактивен тренинг за тийнейджъри Събития

ТийнЩайн – 4-дневен интерактивен тренинг за тийнейджъри

Имате тийнейджър, но изведнъж сякаш някой е сменил детето ви? Знаем как се чувствате.

Д-р Менис Юсри ще гостува в България с две дълбоко трансформиращи събития Събития

Д-р Менис Юсри ще гостува в България с две дълбоко трансформиращи събития

На 23 – 25 юни в Бургас е „Изкуството на взаимоотношенията”, а на 30 юни – 2 юли „Есенс процес” във Варна

Добре дошли в магичния свят на 5-те ритъма! Събития

Добре дошли в магичния свят на 5-те ритъма!

Даниела Пелтекова и Тиери Франсоа ще ни водят в уникалния път на самопознание чрез движението и танца!

Отглеждаме деца фикуси: аутизъм или екранна зависимост? Събития

Отглеждаме деца фикуси: аутизъм или екранна зависимост?

Обучение на 3 и 4 юни на Център за приложни невронауки ВЕЗЕНКОВ разнищва проблема и дава решения. Побързайте, местата са ограничени!

Даниел Гаглиардо отново е в България! Събития

Даниел Гаглиардо отново е в България!

Духовният учител ще има среща по Космософия в София и ще води Курс за Задълбочаване на Новото познание в с.Мийковци

Деветият „Маратон на приятелството“ е тази неделя в Плевен Събития

Деветият „Маратон на приятелството“ е тази неделя в Плевен

Най-възрастният участник за предизвикателното разстояние от 42,2 км е на рекордните за събитието 86 години

Опасностите и изпитанията на Пътя Събития

Опасностите и изпитанията на Пътя

Тридневен семинар и цикъл от актове Свещена терапия със Зор Алеф в София

„Здравей, Здраве!“ в Ботевград на 13 и 14 май Събития

„Здравей, Здраве!“ в Ботевград на 13 и 14 май

Фестивалът се организира за трета поредна година от Инициативна група от граждани на града

Празник на безусловната любов в Априлци ще ни завихри в паневритмия и радост Събития

Празник на безусловната любов в Априлци ще ни завихри в паневритмия и радост

Навръх Петдесятница в два поредни дни (3 и 4 юни) Марин Неделчев отново ни събира, за да играем паневритмия, да чуем беседи, лекции и неземна музика

Не пропускай разтърсващия филм „Ваклуш“! Събития

Не пропускай разтърсващия филм „Ваклуш“!

В продължение на 20 години режисьорът Николай Василев е заснемал филма за една от най-енигматичните личности на България

Честит празник! Събития

Честит празник!

Гергьовден е един от най-големите и тържествени празници