
Книгата вече е достъпна за всеки българин тук. В нея, въз основа на мащабно литературно проучване на над 150 източника и резултатите от модерните методи за датировка на артефакти, авторът неопровержимо извежда и доказва тезата, че Дунавската цивилизация се е развила около 2000 години преди Вавилонската, чието клинописно писмо доскоро беше прието от научните среди като най-старата писменост в света. Дунавската писмена система датира още от неолита – преди 7000 години. Задълбочените езиковедски, археологически и културно-исторически изводи на д-р Харман са подкрепени и международно признати от блестящи умове като проф. Мария Гимбутас, проф. Марко Мерлини, д-р Джоан Марлер и много други.

Ето защо д-р Харман смята, че тази древна писменост, известна с артефакти като плочката от Градешница и печата от Караново, трябва да добие статут на световно културно наследство, защитен от ЮНЕСКО. На събитието на 23 ноември световноизвестният учен, езиковед и културолог ще обяви публично това свое предложение. Ден по-рано може да чуете и разговора ни с него в редовното ни вечерно предаване LIVE в 8 със Списание 8, което излъчваме на живо във фейсбук страницата на Списание 8.

Трудовете на д-р Харалд Харман са познати на българските читатели от 2019 г., когато на книжния пазар се появи „Загадката на Дунавската цивилизация“. През 2021 г. излезе от печат и „Кой цивилизова древните гърци“. В Столичната библиотека ще бъдат изложени всичките 87 авторски книги на д-р Харман с многостранни научни постижения, плод на над 50-годишна изследователска дейност. Те отреждат на ярко отличаващия се учен енциклопедист място сред най-продуктивните автори през последните десетилетия.
Интервю с д-р Харалд Харман може да прочетете в Списание 8, бр.11/2023 г.
Поръчайте предварително книгата тук.
