Подари (си) масаж „Миели“!
Студиото е най-харесваното в София, защото екипът му се грижи за всеки според нуждите, а сърцата им побират цялата Вселена
- Mieli в превод от фински език означава „сърце, ум и душа“. Miеli масаж идва от сърцето, дава мъдрост на ума, хармония на душата и разбира се, жизненост на тялото. Човек идва при нас уморен, с болки и умислен, а си тръгва усмихнат и вдъхновен. А чувството, че си му помогнал, е несравнимо.
От почти цял свят ни намират, идват хора от Италия, от Израел... Записват си масаж месеци по-рано. Чужденците си планират освен почивките и масажите.
Масажите при нас се определят от предпочитанията на клиента и от моментното му състояние. Може да дойде разстроен, да има нужда от почивка, от тонизиране, или е спал накриво и го боли вратът. С няколко въпроса можем да разберем от какво има нужда и с техниките, които владеем, му предоставяме най-доброто.
Подаръчните картички, които предлагаме (а не ваучери!) също са според продължителността на масажа. Защото няма как да подариш масаж някому и да решиш какъв да бъде той, от какво има нужда човекът. Нека той сам да избере.
- Да, даже сега бях на състезание и някои от съдиите казаха: „Но ти работиш със затворени очи?“. А това е моят начин да се съсредоточа и да се изолирам от всички хора край мен, които ме гледат. Това е моят подход... Но има, разбира се, и един общ протокол, не може да пропуснеш някой крак или ръка (смее се)... но често хората ми казват: „Как точно ми намери болката и проблема!“...
- Преди години работех „работа“, събирах вземания, първо в компания, после в юридическа кантора, след това в голям кредитен център. През цялото време знаех, че това не е моето призвание. Една сутрин се събудих с мисълта: „Елена, докога ще продължаваш да вземаш от хората?“... Така се роди идеята да правя масажи. Реших, че е крайно време да започна да давам: да давам жизненост, спокойствие и лекота; да премахвам болката, схващанията, блокажите, стреса и умората от хората. Това беше преди 7 години. Вдъхновена от изкуството на масажа, завърших курс, след това специализирах в различни техники.
- Много са, но.. професионалния си път разделям на две. Преди да срещна Емил Елефтеров и след това. Изключителен е! Неслучайно има няколко златни медала в шампионати за масажисти. Той ме вдъхнови да взема участие в първото ми състезание по масаж, а именно – Балканското състезание в Сърбия, на което спечелих медал за нововъведения. Тази година участвахме в Европейското състезание за масажисти и той спечели сребърен медал в категорията Wellness, a аз се поучих от опита на най-добрите масажисти от цял свят.
- От 2019 г. започват да ги провеждат. Аз миналата година разбрах за тях от моя учител, всъщност така го намерих, защото видях как е минало негово участие. Намерих му телефона, веднага му се обадих и се оказа... че той е в София. На другия ден веднага отидох на масаж и казах, че искам да дъм му ученичка. След 3 дена заминах за Велико Търново да уча. По пътя си срещнах и други вдъхновяващи учители на световно ниво. Имам майсторски класове и с Раду Глигор от Румъния и Слав Маринов, наш сънародник, работещ в Англия, световен златен медалист, европейски шампион и златен медалист за 2022 г. Изучавах лечебна терапия с огън и масаж с бамбук при Даниела Каракуоло от Италия. Имам две нива от курс по миофасциални техники за масаж при Мария Якоб, където продължавам да се обучавам.
Всички тези обучения ми дават увереност, че имам голям избор от техники и мога да подбера най-доброто за хората спрямо моментното им състояние. Тези знания ги предавам и на екипа.
- Най-често ги боли горната част на раменете и плешките, защото са пренатоварени и заради неправилна поза. През последните 2 - 3 години българите работят много и от вкъщи – съответно на кухненски плотове, на неудобни столове. Също така шофират изгърбени, четат легнали, гледат си непрекъснато телефоните. И дори да ходят на фитнес, там те стягат мускулите, но после не ги отпускат. Често се оплакват и от болки в кръста заради психосоматични причини – най-често финансови предизвикателства... Но хубавото е, че повечето хора не идват само при проблеми, а са внесли масажа като обичай в живота си. Имам над 20 клиенти, които идват всяка седмица, това за тях е начин да се поддържат добре.
- Може ли масажът да замести гимнастиката?
- Фитнесът не може да се замести с масаж, няма как да развием мускули само с масаж, нужно е натоварване. Но хората, които пропускат разтягането след фитнес, е важно да го съчетават с масаж. При такъв тип хора използваме повече техники за разтягане.
- Кои са ползите от масажа, за които не се досещаме?
- Най-пълноценният масаж е, когато успееш да си изключиш ума. Много хора са ми казвали след масаж: „Къде ме изпрати, все едно бях на пътешествие?!“. Някои виждат картини като регресионни видения. Аз не съм направила нищо, просто когато се масажират различни части на тялото едновременно, това помага на мозъка да се изключи. И тогава идва пълният релакс. Други казват: „Когато имам да вземам важно решение, отивам на масаж“... Имам клиентка, която сподели: „Беше ми пълна каша в главата, след масажа всичко ми се подреди“. Това означава, че масажът влияе на мисловната дейност, на творчеството и изобретателността, и на спокойствието. Мъжете пък казват „много е хубаво, когато жена ми идва на масаж“. Или когато се изнервя, я питат дали няма да ходи скоро.
- Енергийният обмен е неминуем. Затова, за да помагаме на хората, внимаваме да сме в енергийно равновесие, в добро разположение на духа. Работим с ръце и със сърце, а правилното положение и ергономика ни помага да щадим най-ценния ни инструмент – тялото. Самата аз практикувам и рейки за себе си.
- Ако трябва да избираш между масажен стол и истински масажист, какво ще предпочетеш?
- Човешката енергия не може да се замени от робот. Освен това добрият масаж се дължи на усещанията на терапевта и съобразяване на натиска и начина на обработване на всяка част от тялото спрямо нейната моментна необходимост. Това няма нищо общо и с най-добрия масажен стол.
- Колко често е добре да ходим на масаж?
- Когато работим върху проблем или при антицелулитни програми, масаж може да се прави 2 пъти в седмицата. Но за да се поддържа равновесие, веднъж в седмицата е чудесен вариант. Все повече клиенти си записват делнични часове, рано сутрин преди работа, за да им е спокоен денят. Всеки си има неговия час. Така тялото си чака, както е с режима на хранене и спане по час. Тялото знае, очаква си масажа и се чувства в равновесие.
Стига вече с тия 10 000 крачки на ден!
Важно е да не се вторачвате в крачкомера и да не пренебрегвате другите тренировки
И мъжете са хора!
Нека възприемем, че е естествено и те да търсят помощ в слабите си дни и по-често да ги питаме как се чувстват
Shimani: обаяние, вдъхновено от Етиопия
Основателката на българската марка за козметика от природата разказва за най-успешните си изделия и чудесата на етиопската култура
Медика – отмори тук!
С неповторимия си екип балнеокомплексът в Нареченски бани ти дарява облекчение на телесна и душевна болка, както и безброй дейности за истинска почивка
Проверете „истинската възраст“ на тялото си – застанете на един крак
Балансът е определящ за общия физически тонус
Вторичната изгода от боледуването
Крием зад болестта вътрешните си сблъсъци, тя ни дава по-голям контрол
Вълшебното прахче
Благодарение на продуктите „Ентеросан“ преминаваме здрави през сезонните предизвикателства и запазваме бистър ум
Слагат диагноза „алкохолизъм“ само след два въпроса
Учените съветват джипитата да обсъждат с пациентите си по-задълбочено алкохолната зависимост
Черната кутия, която подарява здраве на кожата
Бутиковата козметика, създадена на основата на колоидното сребро, озарява и изцелява кожата
Не е вярно, че самотата води до органни заболявания
Опровержението дойде от учени чрез публикация в Nature Human Behavior
Ами ако всичко, което знаем за аутизма, е погрешно?
Ново изследване преобърна общоприетото предположение за аутизма и емоциите
Обединено кралство: Без тв реклами на вредни храни през деня
Онлайн рекламите за мазните и сладки продукти се забраняват
Отслабване с инжекции – бързо, лесно и... опасно
Манията за отслабване и прекомерната употреба на тези лекарства е доходоносна, но какво печелят потребителите им?