
„В научната фантастика, използването на черна дупка като портал към друго измерение или Вселена, представлява голям интерес“, споделя Гаурав Кана, професор по физика в Университета на Масачузетс, Дартмут.
Заради тази силна гравитация се предполага, че черните дупки биха смазали всичко на малки парченца. Но според учения и неговия екип се оказва, че някои дупки са „по-нежни“ от други. „Ако една черна дупка е достатъчно голяма и се върти сравнително бързо, астронавтите биха преминали през нея сравнително спокойно“ четем в доклад, публикуван във „Physical Review D“.
Компютърните симулации показват, че сингулярността на една огромна, бързо въртяща се черна дупка, е по-слаба от тази на други черни дупки. И то до такава степен, че даже е възможно космическият кораб и неговите пътници, които преминават през нея, да не усетят невероятната сила, излъчвана от дупката.
И все пак, изследването на професор Кана за момента е просто теория. Но това е достатъчно, за да разпали въображението ни особено сега, когато изникна една нова, съвсем прясна информация за възможна Антивселена, огледална на нашата. Нийл Търок и неговите колеги от Института по теоретична физика твърдят, че тази теория се обосновава на вече познати частици и полета във Вселената, отколкото на възможни понятия за тъмната материя, които могат да бъдат открити в бъдещето.
В крайна сметка, за някои хора идеите за пътуване във времето и пространството или паралелна Вселена на нашата, може би звучат като твърде абстрактни. Други пък вярват в съществуването на тези далечни и непознати светове, които може би крият чудатости и тайни, напълно непознати за нас и чакат момента, в който ще достигнем до тях по някакъв начин.
Източници:
https://futurism.com
http://dailygalaxy.comhttps://futurism.com