favorites basket
user
Здраве16 юли 2015

10 признака за глутенова непоносимост

Проблемите с растителния протеин водят до 55 болести, 99% не подозират, че са засегнати

Глутенът се счита за виновник №1 за цели 55 заболявания. Това е растителен протеин, който се съдържа в пшеницата, ръжта и ечемика и приемаме с хлебните изделия. На медицински език глутеновата непоносимост се нарича цьолиакия. Изчислено е, че 99% от хората с глутенова непоносимост никога не са диагностицирани. Данните сочат, че 15% от населението на САЩ, или около 47 835 000 души, имат глутенова непоносимост.

Какво ли е положението у нас? Дали причината за някои ваши заболявания също не се крие в глутена? Разберете това със следния списък от симптоми, подбрани от онлайн изданието Realfarmacy. При наличието на който и да е от тях е добре да се обърнете към специалист и да се изследвате за глутенова непоносимост.

1. Храносмилателни проблеми: газове, подуване на корема, диария, запек. От тези симптоми при децата запекът е почти ежедневие заради консумацията на глутенова храна.

2. Кератозис пиларис или т.нар. пилешка кожа на задната страна на ръката. Появява се в резултат от липсата на мастни киселини и витамин А, следвано от недобра усвояемост на мазнините, причинена от щетите на глутена върху стомаха и червата.

3.  Изтощение, световъртеж или умора след хранене с богати на глутен храни.

4. Автоимунни заболявания като болест на Хашимото, ревматоиден артрит, язвен колит, лупус, псориазис, склеродерма, множествена склероза - може причината за отключването им да е именно цьолиакия.

5. Неврологични симптоми като замайване или усещане за дисбаланс.

6. Хормонални нарушения като ПМС, поликистозни яйчници или необяснимо безплодие.

7.  Мигренно главоболие

8.  Диагностициране с хронична умора или фибромиалгия. Този тип диагнози просто посочват, че докторът ви не е успял да установи каква е причината за умората или болката.

9.  Възпаления, подувания или болки в ставите на пръстите, колената или таза.

10.   Резки промени в настроението, безпокойство, депресия, синдром на дефицит на вниманието
ПОДКРЕПИ НИ

Абонирай се за нашия бюлетин

Не забравяй да се абонираш за нашия бюлетин, който ще те уведомява за активни промоции, нови продукти и случващото се при нас.