Подкрепете ни!




Списание 8, брой 2/2022 г.

На кого пречим?

Последователи на евгениката от години разработват планове за депопулация на Земята

На кого пречим?

Последователи на евгениката от години разработват планове за депопулация на Земята

Д-р инж. Гинка Стоева
Коронавирусът отне живота на 5,5 млн. души. Появиха се публикации, че в страни с висок процент на ваксинирано население има огромен ръст на смъртността по „неясни” причини (Испания, Нидерландия, Германия). Лекарите отчитат тревожно повишение на случаите на миокардити, инсулти и онкологични заболявания. А какво ще се случи след няколко години, можем само да предполагаме. Ами ако е задействан план на хора с власт и пари за световна депопулация?

През 1800 година населението е било 1 млрд. души. Само след 130 години то вече е 2 милиарда (1930), третия милиард стигаме след 30 години (1960), четвъртия – след 15 г. (1974), петия – само след 13 (1987). Сега сме почти 8 (7923 млрд.). Растежът изглежда наистина плашещ. Особено за последователите на Малтус.

Кои са те? Кои са любителите на евгениката? Какво кроят? Кой издигна внушителния монумент в щата Джорджия с издълбани 10 послания, първото от които гласи, че на Земята не бива да има повече от 500 милиона души? Някои отговори ще намерите в този очерк.
  • КОЙ ИСКА ДА ОСТАНЕМ 500 МЛН. ДУШИ? Групата „Билдерберг“, която работи за световно правителство и контрол над хората, е най-често сочена за поръчител на загадъчния монумент в Джорджия.
  • ГОЛЯМОТО УСКОРЕНИЕ. Учените очакват спад на раждаемостта, който да намали броя на населението, преди да оглозгаме планетата.
  • ДОЦ. ГЕОРГИ БЪРДАРОВ: БЪЛГАРИЯ НЯМА ДА ИЗЧЕЗНЕ! През XXI век ще продължи да се води битка за привличане и задържане на младото, образовано и активно население.



Падението на гражданина

Накъде само с 5% свобода?

Д-р Рада Коджабашева
Днес, когато със зеления сертификат се потъпкват редица граждански права, спечелени с кръв през вековете, стигнахме до разговора за падението на гражданите, лишаването им от авторитета да обсъждат, преценят и решават собствените си дела. Заедно с него настъпи видимо и падението на политическия елит, чиито функции се сведоха до бюрократичен апарат на корпоративната цялост. Всичко това се случва в среда на световно рисково общество, в което борбата на ценности генерира напрежение. Как стигнахме дотук?



Калин Терзийски: Системата замесва тесто от човешка маса

Вървим към тотален фашизъм, където единната власт може да прави каквото си иска с хората. Трябва да ги спрем!, казва големият български писател

Йоана Стефанова
Калин Терзийски е поет, художник, писател и сценарист, но преди всичко той е мислещ човек, който не се доверява лесно на обществено приетата истина. Завършва медицина с отличие, а след това специализира психиатрия. Работи в психиатрична болница „Св. Иван Рилски“, а след това се отдава на призванието си - писането. Калин Терзийски е преживял много възходи и падения, преборил се е с алкохолна зависимост и винаги се е противопоставял на несправедливостта.
... Науката изгуби всичките си качества. Тя е основана на съмнение и проверка, а в момента става религия, която се размахва като кладата на светата инквизиция и анатемосването. Хората ми се чудят как не й вярвам.



Тънък и горещ лед, или: виновна ли е мусаката за глобалното затопляне?

проф.д.т.н. инж. Жеко Ганев

Да имаш различно разбиране от това, което някои искат да ти наложат силово, е рисково, като вървене по тънък лед. Но въпреки това… Науката е реакция спрямо търсенето на обяснения за връзките в света. Осъзнавайки това, което виждаме, разбираме това, което е скрито от нас. Абстрактната природа на науката често ни кара да не сме съгласни. Тя е динамична и експертите често се различават по мненията си. Идеята за научен консенсус е оксиморон.



Гранитски дух

За непрекъснатата памет на земята в село Гранит

Виктория Бешлийска
В ранната пролет на миналата година пътувах до село Гранит. Исках да видя прочутия Гранитски дъб, най-старото дърво в България, на близо 1700 години, за който бях чела, че се появява в някои от картините на Златю Бояджиев. На отиване първо минах през къщата галерия на художника в Стария град в Пловдив. Припомних си платната, които бях видяла преди 20 години, още студентка. Сега обаче ги гледах с друго, вътрешно око: много по-осезаеми бяха за мен и цветовете, и лицата, далеч по-въздействащи - сюжетите. Живописта на Златю Бояджиев притежава космическа мощ и може да извика много дълбинни първични усещания у човек...



Обичай мъчнотиите

За светлината, Земята и любовта в картините и живота на Кеазим Исинов

Мария Русева
Всеки се ражда с дарба, а заедно с нея идва и дългът - този пред себе си, Твореца и хората. Онази дажба, която да отдаде, като развива способностите си на морално, духовно и професионално ниво. Творецът, с когото ви срещаме, може да обогати всеки от нас както с красотата и изяществото на картините си, така и с мъдростта и духовните устои, които е развил по време на нелекия си, дълъг и пъстър живот.



В търсене на сродната душа

Бъди цял и самодостатъчен, за дa я откриеш

Рене Карабаш
Сигурна съм, че няма човек, който да не си е мислил поне веднъж „Този път това е човекът“ или „Най-после срещнах сродната си душа“. Когато се влюбим, химията на тялото задвижва на пълни обороти машината на заблудата и тя минава през всичко, без да зачита знаците по пътя и дори съветите на най-добрия ти приятел, който се чуди как да те убеди, че „това изобщо не е твоят човек“.



Нели Конуей: Обичам те! Обичам те!

Когато човек изпитва любов, той е най-близо до Създателя. Любовта е пътят на човечеството към новата Земя, която сега заедно изграждаме

Силяна Щилянова
Продължение от предишния брой
Нели Конуей е посланик на ангелите и духовния свят. Тя води семинари в Япония, Хонконг, Сингапур, Тайван, Хаваи, Австралия, Нова Зеландия, Америка и Европа. Лекува с ангелска терапия и помага на хората да събудят творческата си енергия с кундалини йога и медитации.



Посредникът между два свята

Те са сред нас, но не ги виждаме, а те не ни чуват. Сякаш живеем в паралелни вселени. Борис Бъндев, само на 26, обаче строи мост, за да ни срещне и да заживеем заедно

Найден Колчев
Борис Бъндев е на 26 години и е дете на глухи родители (CODA - Child of deaf adult). В света на тишината, в който неговото семейство живее, има ясни правила. Когато се роди дете, първото, което те правят със свито сърце, е да разберат дали и то ще е „като тях“. Две години родителите на Борис са убедени, че малкият също е глух – защото тряскат врати, вдигат шум, а той не реагира, дори „проговаря“ на техния жестов език. „Отначало са мислели, че не чувам – така започва разговорът ни с Борис, който говори уверено, толкова често е разказвал тази история. – Но разбраха, че съм добре, когато проговорих заради един съсед, който ни идваше на гости.“...



Дулу: земният път на небесните конници

Прадедите ни в Шумер първи в света забраняват робството. Оттогава освободените хора започват да ни наричат дулу - добри хора

проф. Христо Смоленов
От векове и дори хилядолетия народът ни води борба за своя цивилизационен суверенитет. Това е повече от проява на волята за съвместно оцеляване и запазване на материални постижения. Успявали сме да запазим цивилизационния си суверенитет даже във времена, когато не сме имали държавна независимост. Именно в него е кодирана онази енергия, която световноизвестният академик Лихачов има предвид, когато нарича България държавата на духа.



Нарвал - еднорогът на Севера

Легендите за страшно морско създание с дълъг рог са чиста истина. Само дето нарвалът е миролюбив и предпочита да се крие в дълбините

Радослав Райков
Нарвалът – това мистично животно, излязло сякаш от кошмарите на най-разюзданото въображение, раздиращо кораби и поглъщащо моряци, надарено с дълъг, спираловиден, прав като стрела рог, всъщност не е митично същество, а много миролюбиво, плашливо и странящо от другите видове създание. Английският изследовател Мартин Фробишър го открива за пръв път през 1577 г. по време на експедицията за търсене на Северозападния проход (път за Китай и Индия през Северна Америка). 5 века по-късно нарвалът остава загадка за науката.



Пирински чудесии

Фотографът Александър Иванов споделя с нас свидни мигове на бяла тишина в Пирин

Александър Иванов е роден в Казанлък през 1949 г. Той създава хиляди въздушни снимки по време на полетите си с мотоделтапланер и парапланер. По образование е инженер-химик, но зовът на фотографията променя завинаги професионалната посока в живота му. На 23 години за пръв път хваща фотоапарат и оттогава не го изпуска. Прави 9 авторски изложби, някои от които са „Приказка за гората“, „България от птичи поглед“, „Тайланд – какъвто го видях“ и „Всичко е светлина“. Макар да е най-известен със своите въздушни фотографии, днес ви представяме плодовете на друга негова страст – снежни снимки от „Пирин. Вълшебната планина“ – един от петте му най-значими авторски фотоалбума.



Планета ли е Плутон?

Повечето от нас са чували в училище, че в Слънчевата система съществуват девет планети. Днес обаче те са с една по-малко.

Цветомира Бекриева
Плутон е изгонен от клуба на планетите по решение на Международния астрономически съюз (МАС). Въпреки че това решение не променя начина, по който изследваме нашите космически съседи, то води до бурни обществени реакции и пали разгорещени дебати до ден днешен. Според последни теории възприетите критерии за класификация на планетите са неточни и остарели, поради което планетарният статут на Плутон трябва да бъде възстановен. Как се стигна дотук?



Тигре, тигре... 2022 – година на Водния тигър

Няма да е кротко коте, но водата ще омекоти суровия му нрав. Добре е все пак да бъдем 100% бдителни

Галя Герасимова, астролог
На 1 февруари в 7,47 ч сутринта с новолунието започна годината на Водния тигър. Според китайския календар енергията на годината се задвижва още със зимното слънцестоене, изпълва постепенно символичната утроба в едно лунно завъртане и се ражда при следващата нова луна. И в източния, както при западния зодиак годината е разделена на 12 части – всяка под знака на едно от 12-те животни. Знаем, че в легендата първа при Нефритения император пристига Мишката, покатерила се на гърба на Вола. Под влиянието на двете животни е времето на зачеване в дните на зимното слънцестоене и първия лунен кръг, когато цялата активност е обърната навътре. Трети пристига Тигърът, идващ със силата на водолейското новолуние, и от народната традиция смятан за първия, който извежда истинското начало на годината.



Нагарджуна и крадецът

текст и июстрации Перица Георгиев-Кану
Има една хубава история за Нагарджуна. Нагарджуна е един йоги – просветлен Буда. Живеел в Индия гол. Нагарджуна имал ученици, които били махараджи – много богати. Те искали да направят нещо за него. Той не притежавал нищо, даже нямал съд за просене. Някои имали съд за храна, за пиене, а той нямал и това и така живеел като аскет. Уникален просветлен човек. На неговите богати ученици им било неприятно, че имат толкова богатство, а той бил гол. Решили да му направят подарък. Направили златен съд. Много красив. Украсен с диаманти. Най-чисто злато. Нагарджуна – голият, получил просешка чиния от диаманти и злато, подарък от учениците. И така садхуто пътувал с този красив съд...
Първите 30 души, които си направят едногодишен абонамент за печатното издание на Списание 8 от 8 февруари до 7 март, ще получат книгата „Му“ на Перица Георгиев-Кану, на издателство Арт къща „Премананда“. Можете да я купите и от тук

Още в броя: Прочетете любопитните ни „осемки". Направете умствена гимнастика с нашия тест и вижте каква е подредбата на небесните тела в астрономическия ни и астрологически календари.
Посредникът между два свята

Посредникът между два свята

Те са сред нас, но не ги виждаме, а те не ни чуват. Борис Бъндев обаче строи мост, за да ни срещне и да заживеем заедно