
Скъпи приятели,
и тази година, както през последните осем, нашето списание подпомага дейността на бразилския медиум Жуселино Нобрега да Лус по време на неговия престой в България. Той пристига в София, за да сподели своите виждания за близкото бъдеще – както за България, така и за света – и да ни помогне да се ориентираме в предизвикателствата, пред които сме изправени.
Живеем във време на стремителни промени. Новините от вчера често изглеждат като далечно минало още на следващия ден. Светът около нас се променя с бърза скорост – възникват сблъсъци в различни точки на планетата, а събитията се развиват толкова динамично, че понякога трудно успяваме да осмислим случващото се.
Семинарите на Жуселино ни помагат да насочим вниманието си към събития и процеси, които могат да бъдат жизнено важни за България и за света. Той споделя разбирането, че човешкото съзнание има силата да влияе върху действителността ни и че чрез осъзнатост можем да се предпазим – или поне да намалим последствията – от турбуленцията на съвременния свят. Страхът, депресията и отчаянието отслабват емоционалното ни състояние и често се отразяват и на физическото ни здраве.
Според неговата представа човек може да промени само онези събития, за които има данни и подготовка. Когато знаем какво е възможно да се случи, имаме шанс да реагираме по-осъзнато и да вземем по-правилни решения за себе си и за своето бъдеще. За жалост човек може да промени само събитията, които знае, че биха могли да се случат, т.е. ние трябва да знаем какво ни очаква в близкото бъдеще, за да можем да го променим. Например ако бяхме прочели писмата, които Жуселино Нобрега е изпратил на Донал Тръмп, на Нетаняху или на върховният Лидер на Иран за точната дата на началото на военните действия още преди една-две години, сигурно никой българин нямаше да отиде в Дубай или Абу Даби точно по това време и да рискува собствения си живот.
Едно от събитията, на които Жуселино ще присъства, е откриването на седмата благотворителна изложба на Деница Кармен в Пловдив, със специалното участие на Валя Балканска. Това ще бъде възможност посетителите да се докоснат до творчеството на Деница – фотографии, които разкриват както вътрешната, така и външната вселена на човешкото съществуване. А неповторимият глас на Валя Балканска ще придаде на събитието особена духовна атмосфера и ще ни поведе символично през „Портала към вътрешните измерения“.
За изложбата
Настоящата изложба "Портал към вътрешните измерения" ще бъде открита на 20 март и е посветена на благородна кауза. Част от събраните средства ще бъдат дарени за поддръжката и развитието на Културен център „Елизиум“ – Пловдив. Изложбата ще бъде открита от бразилския медиум Жуселино Нобрега да Лус, а гостите ще могат да се насладят на магичния глас на Валя Балканска, която ще подкрепи събитието. В културния център ще бъде представено и второто разширено издание на книгата„Бъдещето на Земята 2022–2047“.
„Елизиум“ е пространство за духовност, изкуство и общност – място, което се превръща в своеобразен портал за творци и търсещи хора. Подкрепяйки тази изложба, вие не само придобивате „частица от Вселената“ за своя дом, но и допринасяте за съхраняването на едно от светлите културни огнища на Пловдив.
Откриване: 20.03.2026 г., 18:30 ч.
Културен център „Елизиум“ – Пловдив
ул. „Душо Хаджидеков“ 2
www.elysium-plovdiv.eu
Ето и програмата:
