Подкрепете ни!




Какво се случва, когато жените раждат дете „за себе си“

Прекомерната майчина любов унищожава здраве и съдби, казва Анатолий Некрасов

Худ. Пабло Пикасо
Худ. Пабло Пикасо
Раждането на здрави деца и техният щастлив живот в много по-голяма степен зависят от връзката, която изграждат родителите един към друг, от взаимната им любов, а не от външните условия. Това твърди в книгата си „Пътищата на майчината любов“ Анатолий Некрасов. Бестселърът му се завърта около парадигмата, че прекомерната майчина любов не само разглезва детето, но и го разболява в буквалния смисъл, както и закрепостява душата му и съсипва съдбата му.

Усилията трябва да са насочени към създаване на условия за развитието на двойката партньори, на семейството. Дълги години на жената се е гледало само като на инструмент за раждане на дете.
Съвременните кампании за защита правата на майката и детето донесоха своите социални и морални ползи...Майчината любов започна да придобива все по-големи житейски измерения, да черпи все повече и повече от енергийните системи на семейството и обществото.

В крайна сметка майчинството се превърна в основна цел на жената. А женствеността, любовта към мъжа, създаването на двойка - всичко това е изтласкано в сянката на майчинството, става, все едно, второстепенно. Но без истинска любов към мъжа истинското майчинство не може да се осъществи!

Неразкритата женственост, недостатъчната любов към мъжа, подценяването на стойността на една двойка - всичко това поражда множество проблеми и пречи на разкриването на мъжествеността при мъжете.

Ето защо, ако се вгледате внимателно, можете да видите, че с раждането на дете силата на любовта между съпруг и съпруга отслабва в повечето семейства. Смята се, че да имаш дете укрепва семейството.

Да, би трябвало да е така в идеалния случай, когато мъжът и жената са се научили да ценят и развиват отношенията си във всички аспекти. И детето тук се явява като естествен, най-висок творчески резултат от техния съюз, този етап от живота, когато проявените енергии на бащинството и майчинството им позволяват да обогатят спектъра на мъжките и женските качества, да разкрият нова дълбочина на своето взаимодействие, любовта помежду си.

И какво се случва обикновено? Да, отговорността към семейството може да се прояви по-силно, особено у мъжа, но любовта, най-често, намалява. Майката проявява все повече внимание и любов към детето, а съпругът се поставя на заден план. Умората, сложните битови проблеми, които възникват с раждането на дете, появата на нов обект на женската любов значително намаляват интереса и желанието на жената към мъжа, желанието да бъде жена и показва своята женственост. Това може да бъде началото на края на щастието в семейството и началото на трудната съдба на детето.

Доста често жените раждат дете „за себе си“, влизайки в отношения с мъж без любов, само с цел да забременеят - това, като правило, е изпълнено с усложнения в съдбата на детето. Съвсем различна ситуация възниква, когато жената роди от любим мъж - дете на любовта се ражда, но отново всичко може да бъде съсипано, ако майката фокусира живота си единствено и само върху детето.

Когато няма мъж наблизо, често цялата любов, цялата неизразходвана енергия на жената е насочена към детето. В тази ситуация е много трудно за него да осъзнае себе си в живота, да поддържа личността си и да стане щастливо. В такива случаи детето често не напуска „психичната плацента“ на майката до края на живота си.

Една жена трябва да обръща повече внимание на себе си, да разкрие своята женственост, за да завърши „училището на самотата“ възможно най-скоро. Истинската любов към детето се проявява в създаването на хармонична, щастлива двойка с партньор, а не във фокусирането на любовта и вниманието единствено върху детето.


Още по темата:

Горделивостта е коренът на всички човешки грехове Светът в теб

Горделивостта е коренът на всички човешки грехове

Сергей Лазарев: Ако човек е скромен, той трябва в същото време да бъде искрен и безстрашен

Губещите се надяват. Победителите вярват. Светът в теб

Губещите се надяват. Победителите вярват.

Дан Валдшмид: Надеждата ви позволява да поемете по лесния път

Душата се нуждае от Егото Светът в теб

Душата се нуждае от Егото

Без него в нас няма безопасно място, където да поставим плодовете на нашия растеж, казва Каръл Пирсън

Колко несигурни сте в себе си? Светът в теб

Колко несигурни сте в себе си?

Несигурността е сложна емоция, което често се крие зад привидно нормално поведение

Осъзнато дишане – всяка глътка въздух носи щастие Светът в теб

Осъзнато дишане – всяка глътка въздух носи щастие

При издишане пък споделяте животворна енергия с другите, казва Хик Нат Хан

Красотата на една жена с годините само расте! Светът в теб

Красотата на една жена с годините само расте!

Изпитани във времето съвети за красота от Сам Левинсън

Ти току-що пречупи детето си. Браво! Светът в теб

Ти току-що пречупи детето си. Браво!

Дан Пиърс: Татковци, време е да покажем на децата си, че ги обичаме и да го правим постоянно

За да създадете реалност, съсредоточете се отвъд резултата Светът в теб

За да създадете реалност, съсредоточете се отвъд резултата

Човекът не е изплел мрежата на живота – той е просто нишка в нея

Това, което ви дразни, ви контролира Светът в теб

Това, което ви дразни, ви контролира

Вадим Зеланд обяснява как да насочим мислите си, за да променим нашия слой на реалността

Чувствам се като чужд – и на себе си, и за света Светът в теб

Чувствам се като чужд – и на себе си, и за света

Кризата на егото всъщност е самата искра, която често е необходима, за да запалим вътрешен огън

Когато невъзможното стане възможно Светът в теб

Когато невъзможното стане възможно

Кастанеда: Нямаш никакво време и въпреки това си заобиколен от вечността

Ба дзъ: 8 знака на съдбата Светът в теб

Ба дзъ: 8 знака на съдбата

Древната даоистка карта ни води към истинската ни същност и цел

Върни се при себе си и лети свободна Светът в теб

Върни се при себе си и лети свободна

Раняващите преживявания се „втелесяват“ в нас и за да отслабнем, трябва да кажем сбогом първо на тях, убедена е Мирослава Велева – Радкова